Крім цього, разом з іконою був привезений ковчег із часточкою пояса Богородиці, часточки мощів святителів: Іоанна Златоустого, Косьми, Нектарія Егейського та преп. Алексія, людини Божої.
Ікона та інші святині прибули з Афону – головного оплоту світового православ’я. Їх супроводжували схимонах Гавриїл та інок Златоуст – насельники Афонського скита Праведної Анни.
Святині з Афону прибувають у нашу країну, як і в інші православні країни, не так часто, більшість з них взагалі не покидають Святої гори. Крім того, доступ на Афон жінкам заборонений, тим більше слід скористатися такою рідкісною можливістю приклонитися до святині.
Сюжет ікони надзвичайно рідкісний. Праведну Анну, матір Марії, дуже шанують у нашій єпархії, Їй присвячений жіночий монастир у м. Славута.
Богомольці очікували святиню у Шепетівці із радістю та хвилюванням, вишикувалися на подвір’ї храму у дві шеренги, утворивши живий коридор.
Біля воріт собору святині зустрічав Високопреосвященніший архієпископ Шепетівський і Славутський Пантелеімон у супроводі духовенства собору, міста та району.
Ікону, пишно прикрашену живими квітами під спів вірян внесли у храм, після чого розпочався молебень.
Деякі піснеспіви виконують не лише священики і соборний хор, а й усі присутні. Це створює неповторну атмосферу єдиної родини.
У храмі багато людей, приблизно стільки ж, як на великі свята. Багато молоді, дитячих візочків, дітей молодшого шкільного віку, інвалідів.
Бажаючі мали змогу подати записки про своїх близьких на Святу гору Афон. В першу чергу згадуючи тих, хто зараз виконує військовий обов’язок у зоні АТО.
Після молебню настоятель собору прот. Михаїл коротко нагадав історію Святої гори Афон, називав усі привезені святині і закликав підходити до них з благоговінням, із вірою і просити про мир у нашій державі.
Слава Тобі, Боже наш, за духовну радість зустрічі із святинями зі Святої гори Афон, за можливість звернути до них свої молитви.
(122)